Podróże po Szwajcarii 🇨🇭

Czekają na Ciebie szwajcarskie pociągi, jadące przez ośnieżone Alpy, wśród pięknych górskich jezior i przez pokryte zielenią wzgórza. Odwiedź najsłynniejsze miasta Szwajcarii, czyli Berno, Bazyleę, Genewę i Zurych, a po drodze podziwiaj krajobrazy z okna pociągu. Z kartą Interrail, te bajeczne chwile są na wyciągniecie ręki!

Niewiarygodna górska sceneria, urokliwe średniowieczne miasta i jasnoniebieskie jeziora. Nic dziwnego, że Szwajcaria jest jednym z najpopularniejszych krajów do zwiedzania pociągiem. Jeśli lubisz podróżować, na pewno oczarują Cię takie miasta jak Berno, Zurych, Lucerna i Genewa. Jeśli wolisz wakacje na łonie natury, szczęście znajdziesz na kempingu, nartach czy podczas pieszych wędrówek po szwajcarskich krainach.

Bilety, dzięki którym poznasz Szwajcarię

Interrail Global Pass

Jeśli podróż po Szwajcarii ma być jedynie częścią Twojej przygody, wybierz Interrail Global Pass – bilet, który otworzy Ci całą Europę! Podróżuj przez wybrane przez siebie kraje kontynentu i przeżyj wakacje swojego życia!

Interrail Switzerland Pass

Góry, wzgórza, jeziora, rzeki i nowoczesne miasta – to wszystko czeka na Ciebie już w tym sezonie! Podróżuj jak chcesz i kiedy chcesz – przez 3, 4, 5, 6 lub 8 dni w przeciągu miesiąca. Jeździj pociągami tyle razy, ile tylko zdołasz w ciągu wybranego dnia podróżnego!

Podróże po Szwajcarii

Odkryj najciekawsze miasta takie jak Genewa, Lucerna, Zurych czy Bazylea oraz przepiękną przyrodę dzięki pociągom regionalnym, szybkiej kolei czy pociągom nocnym.

Adrenalina

Moritz, Verbier i Zermatt – to nie tylko najlepsze miejsca do uprawiania narciarstwa i snowboardu, ale również do uprawiania wielu innych sportów na świeżym powietrzu w przepięknej okolicy. Jeśli szukasz szaleństwa i adrenaliny, wybierz się na zorbing w Interlaken – wejdź na wzgórze, a następnie do nadmuchiwanej, wyposażonej w zabezpieczenia kuli Zorba i turlaj się aż na sam dół! Alternatywnie wypróbuj najdłuższą na świecie kolejkę tyrolską w Monte Tamaro – jedziesz przywiązany/-na uprzężą na 440-metrowej linie z prędkością 60 km/h  – tylko dla odważnych!

Berno – urocza, mała stolica

Berno nie jest typową stolicą pod względem wielkości, za to emanuje prowincjonalnym urokiem i spokojem. Znajdziesz tam Dom Einsteina (Einsteinhaus), niegdyś dom ojca współczesnej fizyki, Alberta Einsteina. Znajduje się tam również interesująca biografia urodzonego w Niemczech mistrza i prezentacja jego życiowej twórczości. Poświęć trochę czasu na wędrówkę po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO średniowiecznym centrum Berna i podziwiaj architekturę XV wieku. Wieża Zegarowa (Zytglogge) z jej dziwacznym pokazem kukiełkowym, wyskakującym co godzinę, stoi dumnie wśród średniowiecznych budowli szeregowych.


Jezioro Genewskie

Majestatycznie lśniące na zachodzie Jezioro Genewskie to największe jezioro alpejskie w Europie. Wspaniałe miejsca wypadowe do poznania tego jeziora znajdują się w kosmopolitycznej Genewie oraz po przeciwnej stronie akwenu, w Montreux. Zwiedź spektakularny Château de Chillon w Montreux, czyli dobrze zachowany średniowieczny zamek elegancko położony na brzegu jeziora. Wybierz się na wycieczkę łodzią po krystalicznie czystych wodach i podziwiaj okoliczne zalesione zbocza oraz zachwyć się szwajcarskim spokojem.

Dla ciekawych kultury

Odwiedź stolicę kultury Szwajcarii – Bazyleę – pełną atrakcji kulturalnych, historycznych i artystycznych oraz z przyjemnym klimatem. Miasto leży w samym sercu Europy po obu stronach Renu i jest ważnym węzłem komunikacyjnym z trzema dworcami kolejowymi, posiadającym dobre połączenia z całą Europą. Zaledwie 20 kilometrów na wschód od Bazylei w Augst, znajduje się Augusta Raurica – starożytne rzymskie stanowisko archeologiczne, w którym znajduje się imponujący rzymski teatr i dom, a także muzeum wyjaśniające historię tego miejsca.

Zurych

Zurych to jedne z najbardziej tętniących życiem miast w kraju. Nocne życie na jego Starym Mieście można spędzać na wiele sposobów. Sprawdź Kaufleuten – brzęczący bar i klub – i wybierz jeden z czterech barów, każdy w indywidualnym stylu. A w cieplejszych miesiącach taras, który jest wspaniałym miejscem do spędzania czasu wolnego.

Przykładowe trasy i czasy podróży

W przypadku podróży po Szwajcarii zalecamy zakup Interrail Pass Switzerland na 5 dni, ważnego przez miesiąc.

Trasa obejmuje podróż z północy na południowy zachód: Zurych – Lucerna – Interlaken – Berno – Genewa

Zaczynamy w Zurychu

Zurych, największe miasto Szwajcarii, jest międzynarodową stolicą biznesu. Miasto przypadnie do gustu każdemu, ponieważ oferuje sporo dla wielbicieli historii i tradycji oraz dla osób lubiących nowoczesne, bogate, kosmopolityczne miasta.

Przespaceruj się wzdłuż Bahnhofstrasse – światowej klasy bulwaru handlowego – zwiedź kościół Grossmünster, czyli symbol szwajcarskiej reformacji. Starówka Zurychu kryje wiele niespodzianek dla wszystkich, którzy zwiedzają ją pieszo.

Z Zurychu do Lucerny w 45 minut

Miejscem koniecznym do odwiedzenia w Lucernie jest symbol miasta – Kapellbrücke, czyli kryty most drewniany na rzece Reuss. Prowadzi on do ośmiokątnej wieży ciśnień, która pierwotnie była częścią murów miejskich. Te dwie budowle stanowią główną atrakcję i świetną okazję do robienia zdjęć.

Z Lucerny do Interlaken w godzinę i 50 minut

Interlaken to europejska mekka dla wszystkich kochających sporty wyczynowe, takie jak snowboard, narciarstwo, paralotniarstwo czy skoki ze spadochronem nad lśniącymi jeziorami Brienz i Thun.

Kolejka ciągnąca się na szczyt góry Jungfrau nagradza wszystkich niezwykłymi widokami, których nie da się opisać. Z biletem Interrail Pass otrzymujesz zniżkę na tę atrakcję.

Z Interlaken do Berna w 52 minuty

Berno to stolica Szwajcarii, która na pewno zachwyci każdego swoim urokiem – i to o każdej porze roku. Latem warto popływać w idealnie błękitnej rzece Aare, a zimą jeździć na sankach na wzgórzu Gurten i podziwiać widoki na całe Berno.

Średniowieczna starówka w Bernie zachowała się od momentu jej postawienia w 1191 roku. Fani wieków średnich na pewno będą zachwyceni.

Z Berna do Genewy

Genewa to miasto, w którym mieszkają jedne z najjaśniejszych umysłów na świecie, w tym organizacji badawczej CERN – miejsca narodzin sieci WWW. Stacjonują tu również Organizacja Narodów Zjednoczonych oraz Międzynarodowy Czerwony Krzyż.

Trudno przegapić Jet d’Eau, dużą fontannę, która leży w miejscu, gdzie Jezioro Genewskie łączy się z rzeką Rodan. Genewskie tło to przede wszystkim szwajcarskie i francuskie Alpy, więc z przyjazdu zadowoleni będą wszyscy miłośnicy fotografii. W pobliżu znajduje się słynny Zegar Kwiatowy, który jest żywym hołdem dla szwajcarskich zegarmistrzów.

Pociągi regionalne i międzymiastowe

RegioExpress

 • Łączą miasteczka z dużymi miastami Szwajcarii

Regio

 • Łączą mniejsze miasta

InterCity

 • Łączą duże miasta, takie jak Bazylea i Genewa

InterRegio

 • Łączą Zurych i Genewę z miastami całej Szwajcarii
 • Zatrzymują się częściej, niż pociągi InterCity

S-Bahn

 • Kolej miejska, kursująca w obrębie największych miast
 • Twój bilet Interrail jest ważny na przejazdy S-Bahn

Krajowa kolej dużych prędkości

InterCity Neigezug (ICN)

 • Najszybszy i najwygodniejszy sposób na przemieszczanie się z jednego końca Szwajcarii do drugiego.

Międzynarodowe pociągi dużych prędkości w Szwajcarii

ICE

 • Łączy Szwajcarię z Niemcami i Holandią

RailJet

 • Łączy Zurych z Wiedniem

EuroCity

 • Łączy Zurych, Bazyleę, i Genewę z Mediolanem

TGV

 • Łączy Zurych, Bazyleę, i Genewę z Paryżem

Krajowe i międzynarodowe pociągi nocne w Szwajcarii

ÖBB Nightjet

 • Zurych – Bazylea – Berlin – Hamburg
 • Zurych – Linz – Wiedeń

EuroNight

 • Zurych – Graz
 • Zurych – Wiedeń – Budapeszt

D-Train

 • Zurych – Villach – Lublana – Zagrzeb – Belgrad

Rezerwacja miejsc

W których pociągach w Szwajcarii rezerwacja miejsc jest obowiązkowa?

Rezerwacje na pociągi regionalne SBB nie są obowiązkowe.

W pociągach InterCity i ICN rezerwacja miejsc nie jest obowiązkowa, ale zalecamy rezerwowanie miejsc w okresie wzmożonego ruchu letniego (maj-wrzesień) oraz w dni wolne od pracy.

Rezerwacje są obowiązkowe dla pociągów nocnych i międzynarodowych pociągów dużych prędkości. Ceny rezerwacji w pociągach nocnych zależą od wybranego rodzaju noclegu.

Więcej informacji już wkrótce.

Pocztówki ze Szwajcarii

Odkryj uroki Szwajcarii

Miasta z historyczną i nowoczesną architekturą oraz niezapomniane krajobrazy szwajcarskich Alp... zobacz wszystko! Bilet One Country Pass to nieograniczone podróże po całej Szwajcarii.

Kup Bilet One Country Pass

Koszyk