Podróże po Austrii 🇦🇹

Podróż pociągiem to idealny sposób na zwiedzanie Austrii: odkryj fantastyczny Wiedeń, wybierz się na wycieczkę „Sound of Music” w Salzburgu, zwiedź ośnieżone góry w Innsbrucku lub jedno z licznych, typowych i niezwykle uroczych miasteczek, do których zabierze Cię pociąg. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że nawet jak spoczniesz w wygodnym fotelu, zwiedzanie się nie kończy: podziwiaj zachwycające górskie krajobrazy i wspaniałe piękno natury, które nieustannie będzie Ci towarzyszyć…

Austriacka sieć kolejowa, obsługiwana głównie przez ÖBB (Österreichische Bundesbahnen), pokrywa wszystkie części kraju i należy do najwygodniejszych w Europie. Szczegółowe informacje oraz rozkłady jazdy wszystkich pociągów spółki znajdziecie na oficjalnej stronie.

🇱🇮 Liechtenstein

Liechtenstein to mały kraj między Austrią a Szwajcarią. Bilet Interail Pass ważny w Austrii pozwala również podróżować pociągiem w Liechtensteinie! Przez kraj przebiega pociąg ÖBB z Feldkirch (Austria) do Buchs (Szwajcaria). Liechtenstein ma 4 stacje kolejowe: Forst Hilti, Schaan-Vaduz, Nendeln i Schaanwald. Do stolicy Vaduz można dojechać autobusem z Schaan-Vaduz (przejazd nieuwzględniony w Interrail Pass).

Bilety które otworzą Ci Austrię

Interrail Global Pass

Odkryj uroki Austrii oraz piękno 29 innych krajów z biletem który otworzy Ci całą Europę. Global Pass to nieograniczone podróże przez wybrany okres (od 3 dni do 3 miesięcy). Śniadanie w Berlinie, kolacja w Paryżu… po prostu Europa, od morza do morza i to w Twoim rytmie! Sprawdź ceny biletów Global Pass i stwórz swoją własną historię.

Interrail Austria Pass

Poznaj Austrię i sam doświadcz jej rozmaitych uroków dzięki przepustce, która udostępni nieograniczone przejazdy kolejowe po tym kraju przez wybrany okres (od 3 dni do 3 miesięcy). Klasyczne czary Wiednia czy huczne prywatki w Graz, spacery po magicznych ścieżkach Alp czy kąpiele w turkusowych jeziorach na skraju malowniczych miasteczek… teraz wybierać nie musisz! Za bilet Interrail płacisz tylko raz, a potem nie martwisz się już więcej o koszty przejazdów: wygodne austriackie pociągi darmowo zabiorą Cię do celu. Przekonaj się, że cena biletu One Country Pass jest bardzo przystępna i zacznij planować wyprawę po Austrii.

Pociągi krajobrazowe

Austria to niezwykle uroczy kraj z bogatymi tradycjami i wspaniałymi krajobrazami w którym zwiedzanie nie kończy się po odjeździe ze stacji. Bilety Interrail ważne w Austrii (Global Pass lub Austria Pass) obowiązują na poniższych pociągach krajobrazowych. Co więcej, rezerwacja miejsc nie jest wymagana… wystarczy tylko wsiąść i się zachwycać.

ARLBERGLINE
Trasa krajobrazowa: Landeck – Bludenz (na linii Innsbruck – Bludenz)
Podróżuj przez serce Tyrolu tą romantyczną trasą, na której czekają Cię spektakularne widoki na Alpy Austriackie, zabytkowe mosty, wiadukty, urocze doliny oraz zamek Wiesberg. Jedna z najbardziej krajobrazowych, ale także najbardziej stromych linii kolejowych w Austrii (3,1m/100m).

SEMMERING BAHN
Trasa krajobrazowa: Glognitz – Semmering (na linii Wiener Neustadt – Bruck an der Mur)
Ta malownicza linia jest, od 1998 r., wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zasiądź w wygodnym fotelu przy oknie i patrz jak pociąg spokojnie pokonuje 16 wiaduktów i 15 tuneli na trasie 5,420m.

SALZKAMMERGUT
Trasa krajobrazowa: Stainach-Irdning – Attnang-Puchheim
Ta trasa, na której roztacza się widok na ogromne klify, malownicze wioski i lśniące jeziora, naprawdę pobudza wyobraźnię. Usytuowany w atrakcyjnej austriackiej okolicy nad jeziorem, będziesz chciał wysiąść z pociągu na każdej stacji. Z dworca kolejowego w Hallstatt przepłyń promem przez sąsiednie jezioro i zwiedź jedno z najpiękniejszych miast w całej Austrii.

Ogrody pałacowe

W miejscach stworzonych dawniej tylko dla wybranych, spacerują dziś turyści ze wszystkich stron świata. Kręte żwirowe alejki, starannie i efektownie zaprojektowane założenia, a także botaniczne rarytasy sprawiają, że ogrody pałacowe w Austrii nie mają sobie równych w tej części Europy.

 • Ogród przy zamku Herberstein
 • Ogród przy zamku Hellbrunn
 • Ogród zamkowy w Laxenburgu
 • Ogród przy Pałacu Hof
 • Ogród przy Pałacu Mirabell
 • Ogród przy Zamku Ebenau
 • Park pałacowy Belweder

Atrakcje Austrii

 • Zwiedź zamek Hohensalzburg — klejnot Salzburgu. Zbudowany w 1077 roku, ten dobrze zachowany zamek ma średniowieczny pokój królewski, pałac, kościół i wiele wież, z których możesz podziwiać niezrównane widoki na miasto.
 • Zobacz jedną z najpopularniejszych atrakcji w Austrii: Sound of Music Tour. Zostaniesz zabrany do niektórych kluczowych miejsc filmu, gdzie zrodziła się historia znanej na całym świecie rodziny von Trapp.
 • Spaceruj po XVII-wiecznych ulicach Salzburga i poczuj się jak za czasów Mozarta.
 • Baw się na nartach i po nartach. Salzburg to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Europie, z różnorodnymi trasami dla początkujących i bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów. Ośrodki Apres ski to jedne z najszaleńszych europejskich stoków narciarskich.
 • Odwiedź Wiedeński MUMOK (MUseum of MOdernKunst) i podziwiaj prace artystów takich jak Pablo Picasso i Andy Warhol.
 • Pospaceruj po Wiedniu i jego licznych parkach miejskich lub zwiedź miasto z polskojęzycznym przewodnikiem.
 • Podziwiaj wspaniałe widoki na tyrolską stolicę (Innsbruck) z kolejki linowej Hungerburg lub ze stadionu narciarskiego Bergisel Ski Jump Stadium.
 • Zwiedź zamek Ambras w Innsbrucku.
 • Spaceruj po bożonarodzeniowym targu: czekają cię światła, dźwięki, uliczne jedzenie i fenomenalna świąteczna atmosfera.
 • Spróbuj wakeboarding na Dunaju.
 • Wybierz się na wycieczkę do jednego z najlepszych miejsc w Austrii: Krimml Falls w Parku Narodowym Hohe Tauern. Ten trzypoziomowy wodospad o łącznej wysokości 380 metrów jest największym w Europie i idealnie nadaje się do zdjęć.
 • Odwiedź region Salzkammergut, pełen czarujących, błękitnych jezior: przejedz się rowerem lub odpocznij nad jeziorem Grundlsee lub Toplitzsee, a następnie zanurz się w krystalicznie czystych wodach.
 • Doświadcz szalonego życia nocnego nie tylko w sezonie zimowym: w popularnym Cave Club (Salzburg) można usłyszeć muzykę techno i inne twarde dźwięki do wczesnych godzin porannych, a Pharmacy Bar Lounge (Graz), w którym panuje żywa atmosfera, oferuje bogaty wybór przepysznych koktajli.

Kontakt z naturą, kąpiel w jeziorze, spacer uliczkami pięknego miasta — oto recepta na idealny urlop. W Austrii złapiesz oddech i zostawisz codzienność daleko za sobą.

Wsiąść do pociągu… czyli jak odkryć Austrię nawet w 7 dni!

Bilet Interrail pozwala wybrać własny rytm podróży: wykup kilka dni nieograniczonych przejazdów w ustalonym okresie i zwiedz poszczególne miejsca, zatrzymując się ile chcesz w każdym z nich lub poszalej przez miesiąc, dwa lub nawet trzy i zobacz całą Europę! Rozbudowana sieć połączeń kolejowych w Austrii umożliwia szybkie i wygodne zwiedzanie najpiękniejszych miejsc całego kraju nawet w tydzień. Co warto zobaczyć i jak zaplanować podróż?


(1) Start: Wiedeń – miasto muzyki

Wiedeń jest doskonałym punktem wypadowym z kilku praktycznych względów. Po pierwsze: dojazd z Polski – do stolicy Austrii z łatwością dostać się można dzięki bezpośrednim połączeniom kolejowym. Po drugie: architektura i atrakcje miasta. Prater, pałac Schönnbrunn czy katedra św. Szczepana to punkty obowiązkowe na turystycznej mapie miasta. Nie każdy jednak wie, że Wiedeń słynie też z… muzyki. W ciągu kalendarzowego roku w Wiedniu odbywa się ponad 15 000 koncertów wszystkich gatunków muzycznych. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Wiedeńska Opera Narodowa czy budynek Towarzystwa muzycznego Wiener Musikverein wraz ze słynną „Złotą Salą” i oczywiście interaktywne muzeum muzyki Haus der Musik.

Wiedeń z góry. Katedra Św. Szczepana, góra Kahlenberg i wieża Donauturm to pośród wiedeńskich punktów widokowych te najbardziej klasyczne.

Cesarski Wiedeń – ponadczasowy blask. Spacer po wiedeńskiej Ringstraße to zwiedzanie inne niż wszystkie, ponieważ ten reprezentacyjny bulwar jest wręcz usiany parkami i zabytkowymi budowlami. Kiedy wiedeńczycy idą do „zamku” (Burg) mają na myśli Teatr Zamkowy (Burgtheater), prawdziwy zamek znajduje się natomiast tuż obok. Przez ponad 600 lat, Hofburg był rezydencją cesarzy z dynastii Habsburgów. Dzisiaj w tej imponującej budowli oprócz muzeów mieszczą się też ważne sale reprezentacyjne. Ale nie byłby to Wiedeń, gdyby tuż przed drzwiami siedziby prezydenta nie stały dorożki, a w Bibliotece Narodowej oprócz aktualnych dzieł nie znajdowała się też jedna z najpiękniejszych barokowych sal świata. W kaplicy Hofburgu co niedzielę występuje chór chłopięcy Wiener Sängerknaben, a w Dworskiej Szkole Jazdy Konnej swe umiejętności prezentują konie lipicańskie. Muzeum Sisi pozwala nam przyjrzeć się prywatnemu życiu tej chyba najsłynniejszej monarchini. Zaledwie kilka przystanków tramwajowych dalej, na niewielkim wzniesieniu, znajduje się Belweder – letnia rezydencja księcia Eugeniusza. Mieści się w nim największa na świecie kolekcja obrazów Klimta, między innymi także słynny „Pocałunek”.

Miłośnikom sztuki polecamy wizytę w najsłynniejszym pałacu Wiednia. W Pałacu Schönbrunn cesarska rodzina miała do swej dyspozycji 1441 pokoi – wiele z nich można podziwiać do dziś. W Parku Pałacowym czekają takie architektoniczne perełki jak palmiarnia lub zoo, które w 2010 roku otrzymało tytuł najlepszego ogrodu zoologicznego w Europie. Cóż, w dawnych klatkach dla lwów obecnie stoją odwiedzający, podczas gdy zwierzęta biegają po nowoczesnych wybiegach – zręcznie i z wiedeńskim wdziękiem udało się jednak zachować barokową substancję budowlaną. Najstarsze zoo świata, w którym jest nawet „ścieżka w koronach drzew”, zostało założone w 1752 r. w okresie panowania Marii Teresy – władczyni, która cieszyła się największą popularnością wśród poddanych. Była tak przywiązana do swojego małżonka cesarza Franciszka I Stefana Lotaryńskiego, że do dzisiaj dzieli z nim miejsce ostatniego spoczynku. Podwójna trumna cesarskiej pary znajduje się w Krypcie Kapucyńskiej – grobowcu Habsburgów.

(2) Linz: naddunajska nowoczesność

Czas przejazdu z Wiednia do Linzu: 1 godz. 15 min. Linz to stolica Górnej Austrii, która w pewnym stopniu kontrastuje z Wiedniem – podczas gdy on skupia się na tradycji i szeroko pojętej klasyce, Linz wybiega w przyszłość, ukazując modernistyczne oblicze miasta, docenione zresztą na świecie (co potwierdza zdobycie tytułu UNESCO City of Media Arts). Co warto zobaczyć? Przede wszystkim Ars Electronica Center, Uniwersytet Sztuki i wystawę w Lentos, a od 2009 roku również tzw. „Höhenrausch” – drewnianą platformę, a właściwie szlak prowadzący ponad dachami miasta, na którym umieszczono niezwykłe instalacje międzynarodowej sławy artystów. Warto zaplanować też krótki rejs po Dunaju lub choćby spacer jego brzegiem – znajduje się tam największa na świecie galeria graffiti, będąca dziełem aż 100 artystów z ponad 20 krajów.

(3) Salzburg: miasto królów, miasto Mozarta

Czas przejazdu z Linz do Salzburga: 1 godz. 15 min. Salzburg podobno kojarzony jest głównie z Mozartem, jednak powodów do odwiedzenia tego miasta jest znacznie więcej. Przede wszystkim stanowi ono fantastyczną ilustrację dużego fragmentu austriackiej historii – w obrębie miasta znajdują się zamki, pałace i twierdze, powstałe między XI a XVIII w.: pałac Hellbrunn, zamek Klassheim i oczywiście Mirabell, będący niegdyś domem kochanki księcia-biskupa Wolfganga Dietricha. Sala marmurowa, w której koncertował m.in. Leopold Mozart, uchodzi dziś za jedną z najpiękniejszych sal weselnych na świecie. Warto obejrzeć również przyległe ogrody Mirabell: obok przepięknych rzeźb, fontann, ozdobnych krzewów, znaleźć tam można… otoczony żywopłotem teatr i założony w XVII wieku ogród krasnoludów.

(4) Hallstatt: bajkowa Austria

Czas przejazdu z Salzburga do Hallstatt: 2 godz. 30 min. Choć przejazd z Salzburga do położonego w Górnej Austrii Hallstatt trwa nieco dłużej niż poprzednie, warto pokonać tę trasę choćby dla samych widoków. Miasteczko iście bajkowe – położone w otoczeniu górskich szczytów, dosłownie na skraju błękitnego jeziora. Dosłownie, ponieważ część domów osadzona jest na drewnianych palach w wodach Hallstätter See. Cały region wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a do jego głównych atrakcji należą m.in. położone obok Obertraun jaskinie i najstarsza na świecie kopalnia soli.

(5) Achensee: kryjówka w górach

Czas przejazdu z Salzburga do Jenbach: 1 godz. 30 min. Pierwszą stacją między Salzburgiem a Achensee jest Jenbach, gdzie należy przesiąść się w kolej Achenseebahn prowadzącą z doliny Inn. Podróż tym pociągiem to ciągła jazda pod górę, ponieważ różnica wysokości między Jenbach a Achensee to aż 440 metrów (bilet Interrail Pass nie upoważnia do darmowego przejazdu pociągiem turystycznym Achenseebahn). Położone w Tyrolu jezioro Achensee i jego okolice to miejsce, w którym niemal nie dostrzega się śladów obecności człowieka.

(6) Innsbruck: stolica Alp

Czas przejazdu z Jenbach do Innsbrucka: 20 min. Zaledwie 20-minutowa podróż wystarczy, by znad zacisznego jeziora przenieść się do stolicy Tyrolu i tym samym – stolicy austriackich Alp. Innsbruck jest miejscem, które łączy w sobie najlepsze cechy miasta: historię i rozbudowaną sceną kulturalną, i sportowe możliwości, w tym wędrówki, rowery, a nawet wspinaczkę górską. Z centrum miasta dojechać można kolejką górską na szczyt Nordkette, a w pobliżu słynnego już „Złotego Dachu” znajduje się stacja Hungerburgbahn, wyglądem przypominająca lodowcową formację.

Wędrówki i Alpy. Gdyby spróbować połączyć wszystkie trasy wędrówkowe Austrii, można by okrążyć na nich praktycznie całą kulę ziemską. Rozpiętość szlaków wędrówkowych sięga od tras wysokogórskich na zachodzie kraju, przez szlaki rozciągające się wzdłuż lekko pagórkowatych krajobrazów, aż po wędrówki wśród bujnej roślinności Burgenlandu.

(7) Bregencja: idylla nad jeziorem

Czas przejazdu z Innsbrucka do Bregenz: 2 godz. 30 min. Bregencja kojarzona jest głównie z odbywającym się nieprzerwanie od ponad 70 lat Festiwalem Bregenckim, na którego potrzeby budowane są fantastyczne sceny pływające na Jeziorze Bodeńskim. Koncerty oraz sztuki teatralne na żywo gromadzą prawie 200,000 widzów. Będąc w Bregencji warto wybrać się na szczyt Pfänder, skąd rozpościera się widok na panoramę miasta.

Dodatkowe Informacje Turystyczne i Pomoc w planowaniu podróży

🇵🇱 Oficjalny Przewodnik Turystyczny Narodowego Biura Promocji Austrii.

Serdecznie dziękujemy Narodowemu Biurze Promocji Austrii za udostępnienie tekstów oraz zdjęć to tej strony.

Pociągi regionalne i międzymiastowe

REX

 • Pociągi podmiejskie łączące Wiedeń z otaczającymi go miastami.
 • Rozkłady jazdy pociągów są dostępne w portalu ÖBB.

S-Bahn

 • Podmiejska sieć pociągów metra, która kursuje w dużych miastach Austrii.
 • W ramach biletu Interrail Pass, przejazdy są bezpłatne w S-Bahn w Wiedniu, Salzburgu (z wyjątkiem linii S1 i S11) i Innsbrucku.

InterCity (IC)

 • Pociągi łączące większe miasta w Austrii, w tym Wiedeń, Innsbruck, Salzburg i Graz.
 • Rezerwacja miejsc jest opcjonalna, ale zalecana szczególnie w sezonie letnim (od maja do września) oraz w święta.

InterCity bus (ICB)

 • Autobus kursuje między Grazem a Klagenfurtem.
 • Rezerwacja miejsc jest obowiązkowa.

Pociągi pośpieszne i szybkobieżne

EuroCity (EC)

 • Łączy Innsbruck, Salzburg, Graz i Kufstein.
 • Rezerwacja miejsc jest opcjonalna, ale zalecana szczególnie w sezonie letnim (od maja do września) oraz w święta.

Railjet (RJ)

 • Łączy Wiedeń z większymi miastami austriackimi, takimi jak Innsbruck, Salzburg i Graz.
 • Rezerwacja miejsc jest opcjonalna, ale zalecana szczególnie w sezonie letnim (od maja do września) oraz w święta.

WESTBahn

 • Łączy okolice Wiednia z Salzburgiem.
 • W ramach biletu Interrail Pass, przejazdy są bezpłatne w Drugiej Klasie.
 • Rezerwacja miejsc jest opcjonalna.
 • Posiadacze biletu Interrail Pass Pierwszej Klasy mają możliwość podróżować w klasie WESTbahn PLUS (wagon 600): większe, przestronne siedzenia, prezent powitalnym, bezpłatna prasa i przekąski to tylko niektóre z przywilejów klasy WESTbahn PLUS. Podwyższenie można wykupić w pociągu za 9.90EUR.

Prywatne przedsiębiorstwa kolejowe

Następujące firmy uznają bilety Interrail:

 • Pociągi WESTbahn łączące Wiedeń z Salzburgiem.
 • Raaberbahn, tylko na trasach Ebenfurt – Sopron oraz Neusiedl/See – Pamhagen (Gr)

Następujące firmy nie uznają biletów Interrail:

 • Pinzgauer Lokalbahn, podróżujący na trasie Krimml – Zell am See.
 • NÖVOG (w tym Mariazellerbahn, Wachaubahn, Waldviertelbahn, Reblaus Express, Citybahn Waidhofen i Schneebergbahn)
 • ÖBB Postbus
 • Stubaitalbahn
 • Wiener Lokalbahnen
 • Pinzgauer Lokalbahn
 • Graz-Köflacher Eisenbahn
 • Montafonerbahn
 • Salzburger Lokalbahn
 • Steiermärkische Landesbahnen
 • Stern i Hafferl
 • Zillertalbahn

Pociągi pośpieszne i szybkobieżne

EuroCity (EC)

 • Łączy Innsbruck z Monachium oraz włoskimi miastami (w tym Wenecja i Mediolan).
 • Łączy także inne austriackie miasta z Niemcami, Węgrami, Słowenią, Polską i Chorwacją.

Railjet (RJ)

 • Łączy większe miasta w Austrii z Monachium, Pragą, Budapesztem i Zurychem.
 • Rezerwacja miejsc jest opcjonalna, ale zalecana szczególnie w sezonie letnim (od maja do września) oraz w święta.

RegioJet

 • Żółte pociągi RegioJet łączą Wiedeń z Brnem i Pragą.
 • Podróże są bezpłatne tylko z biletem Global Pass.

ICE

 • ICE łączy Austrię z kilkoma miastami w Niemczech.

Autobus InterCity

 • Łączy austriackie miasta Villach i Klagenfurtu z Wenecją i Udine we Włoszech.
 • Rezerwacja miejsc jest przymusowa.

Prywatne przedsiębiorstwa kolejowe

Następujące firmy uznają bilety Interrail:

 • Pociągi Micotra kursujące na trasie Villach – Tarvisio (Włochy)
 • Pociągi RegioJet na trasach Wieden – Praga/Brno. Podróże tym pociągiem wymagają bilet Interrail Global Pass.

Międzynarodowe pociągi nocne

Pociągi nocne kursują z Austrii do Francji, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Polski, Niemiec, Włoch, Węgier i Szwajcarii. Na wszystkie przejazdy obowiązuje przymusowa rezerwacja miejsc sypialnych, jak i siedzących.

ÖBB Nightjet (EN)

 • Wiedeń – Florencja – Rzym
 • Wiedeń – Wenecja – Mediolan
 • Wiedeń – Florencja – Piza – Livorno
 • Wiedeń – Linz – Zurych
 • Wiedeń – Monachium – Berlin – Hamburg
 • Wiedeń – Monachium – Kolonia – Düsseldorf

D-Train

 • Villach – Ljubljana – Zagrzeb – Belgrad
 • Wiedeń – Katowice – Warszawa
 • Wiedeń – Kraków

EuroNight Kálmán Imre

 • Wiedeń – Budapeszt

EuroNight Metropol

 • Wiedeń – Praga – Berlin

Liczne pociągi w Austrii wymagają wcześniejszej rezerwacji miejsc sypialnych czy nawet siedzących, czego można dokonać w różne sposoby:

Osobiście na Austriackich stacjach kolejowych

 • W kasie biletowej lub automacie samoobsługowym.
 • Obsługa w języku niemieckim lub angielskim.
 • Płatność w EUR.

Przez centrale telefoniczną ÖBB

 • Czynna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Dzwoń pod numer +43 5 1717.
 • Obsługa w języku niemieckim lub angielskim.
 • Płatność w EUR.
 • Dostawa do dowolnego kraju: 5 EUR; darmowy odbiór osobisty na jednej z większych stacji kolejowych w Austrii.

Online za pośrednictwem Eurail

 • Obsługa w języku angielskim.
 • Płatność w EUR.
 • Dostawa do domu lub hotelu.

Bilety Interrail ważne na Austrię upoważniają do następujących przywilejów:

Autobusy ÖBB

Posiadacze biletu Interrail korzystają z bezpłatnego transportu publicznego na następujących trasach ÖBB: Klagenfurt – Graz oraz Klagenfurt – Villach – Wenecja (Venezia Mestre i Tronchetto). Rezerwacja miejsc jest obowiązkowa i kosztuje od 3 do 9 EUR.

Bezpłatny wstęp do salonów ÖBB

Posiadacze biletów Interrail Pass Pierwszej Klasy korzystają z bezpłatnego wstępu do salonów ÖBB w całej Austrii. Jest to świetny sposób na odprężenie się przed odjazdem pociągu lub po przybyciu do miejsca docelowego.

Bezpłatne przejazdy na miejskiej sieci kolejowej S-Bahn

Bilet Interrail Pass umożliwia nieograniczone przejazdy pociągami miejskimi S-Bahn we Wiedniu i Innsbrucku.

Zniżki na noclegi i hotele

Posiadacze biletu Interrail upoważnieni są do 10% zniżki na hotele sieci Meininger Hostels & Hotels, A&O hotels and hostels, Yoho hostel oraz Hostel Ruthensteiner. Rezerwacje muszą być wykonane bezpośrednio na oficjalnych portalach wyżej wymienionych hoteli.

Największą ofertę noclegową w Austrii, od Centrum Wiednia do Alp, komentarze prawdziwych podróżników i ceny na każdą kieszeń znajdziecie w portalu booking.com na który zdecydowanie warto zajrzeć przy planowaniu każdej podróży po Europie.

Pozostałe zniżki

 • 20% zniżki na rejsy wycieczkowe z firmą Blue Danube Schiffahrt (DDSG).
 • 20% zniżki na rejsy wycieczkowe wzdłuż Dunaju z firmą BRANDNER. Podróżuj stylowym MS Austria, podziwiając widoki z dużych panoramicznych okien.
 • 10% zniżki na kartę Salzburg Card
 • 10-20% zniżki na Vienna City Card
 • 10% zniżki na podróż do szczytu Innsbrucku: górę Nordkette. Stąd można podziwiać niesamowity widok na Alpy i „Naturpark Karwendel”.
 • 20% zniżki na miejsca siedzące VIP A, B i C na codziennych koncertach Straussa i Mozarta w „Sound of Vienna”.

Pocztówki z Austrii

Odkryj uroki Austrii

Od Wiednia do Alp... zobacz wszystko! Bilet One Country Pass to nieograniczone podróże po całej Austrii. Ceny już od 750zł.

Kup Bilet One Country Pass

Bilet Global Pass to gratka dla miłośników podróży

Zwiedź Austrię i jedz dalej. Czeka na Ciebie 30 krajów, a więc nie zwlekaj i stwórz swoją własną historię.

Sprawdź ceny biletów Global Pass

Koszyk