Najczęściej zadawane pytania

Gdzie jest ważny bilet Interrail Global Pass?

Bilet ten jest ważny na przejazdy kolejami państwowymi oraz statkami/promami towarzystw żeglugowych w 33 krajach programu Interrail, a także przy korzystaniu z usług kolei prywatnych. Zanim wyruszysz w podróż, zapoznaj się z siecią Interrail, ściągnij mapę połączeń, zobacz listę krajów członkowskich i wykaz poszczególnych przewoźników. Dokładny opis oferty Interrail i szczegóły korzystania z biletu w każdym kraju znajdziesz w naszym przewodniku. Należy pamiętać, że bilet Global Pass:

Jak często mogę podróżować?

Największą zaletą biletów Interrail Pass to możliwość korzystania z nieograniczonej liczby przejazdów kolejowych, a nawet promowych w każdym dniu podróży. W zależności od rodzaju zakupionego biletu będziesz miał od 5 do 90 dni nieograniczonych przejazdów. W ramach oferty Interrail występują bilety typu Flexi oraz bilety typu Continuous.

  • Bilety typu Flexi (flexible = elastyczne) mogą być użytkowane tylko w ciągu kilku (od 5 do 15) dni wybranych w ramach określonego terminu ważności. Jeżeli posiadasz bilet typu Flexi, będzie na nim wydrukowany kalendarz podróży. Posiadacze biletów typu Flexi powinni uważnie przeczytać fragment o wypełnianiu dziennika i kalendarza podróży.
  • Z biletów Continuous (continunous = ciągłe) można korzystać bez limitów, w ramach ich terminu ważności wynoszącego 15 dni, 22 dni, jeden, dwa lub trzy miesiące.

Jak długo ważny jest bilet miesięczny?

Bilet Global Pass/1 miesiąc nieograniczonych podróży jest ważny każdego dnia w ciągu 1 miesiąca. Liczba dni podróży zależy od długości miesiąca, w którym zaczynasz korzystać z karnetu.
Lipiec ma 31 dni, więc Interrail Pass jest ważny przez 31 dni. Luty ma 28 dni, dlatego przepustka jest ważna przez 28 dni.
Oto kilka przykładów:

  • Pierwszy dzień podróży 1 lipca: karnet jest ważny od 1 lipca do 31 lipca włącznie.
  • Pierwszy dzień podróży 12 lipca: karnet jest ważny od 12 lipca do 11 sierpnia włącznie.
  • Pierwszy dzień podróży 1 lutego: karnet jest ważny od 1 lutego do 28 lutego włącznie (lub 29 lutego w roku przestępnym).
  • Pierwszy dzień podróży to 15 lutego: karnet jest ważny od 15 lutego do 14 marca włącznie.

Czy bilet Interrail istnieje w formie elektronicznej (e-ticket)?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań! Niestety, nasza firma sprzedaje bilety Interrail tylko w formie papierowej.

Dlaczego w erze cyfrowej nadal drukujemy bilety papierowe? Interrail Pass uznawany jest przez ponad 100 firm w 33 krajach, ale nie ma jednolitego systemu do kontrolowania biletów. Dlatego bilet papierowy, będący łatwiejszym do sprawdzenia, jest póki co najlepszym rozwiązaniem i pozwoli Ci na podróże kolejowe, promem i autobusowe we wszystkich krajach partnerskich. A kiedy znajdziesz się na odrębnym dworcu kolejowym bez ładowarki, ucieszysz się, że bilet nie zniknie ci w telefonie. Na szczęście, bilet Interrail możesz teraz zamówić przez internet z darmowym dostarczeniem do domu.

Czy są zniżki na bilety Interrail?

Tak, oferujemy następujące zniżki na bilety Interrail (przy zamówieniu, wystarczy wybrać odpowiednią taryfę):

MŁODZIEŻ — do 35% zniżki
Osoby w wieku od 12 do 27 lat.

RODZINY — dzieci podróżują za darmo
Dwoje dzieci (w wieku od 0 do 11 lat) może podróżować za darmo z każdą osobą dorosłą podróżującą z biletem dla dorosłych.

SENIORZY — do 10% zniżki
Osoby, które ukończyły 60 lat.

 

Kilka razy do roku Interrail prowadzi wyprzedaże biletów. Zapisz się na nasz newsletter, aby dostać zawiadomienie o promocji.

Co zrobić jeśli zauważę błędy na otrzymanym bilecie Interrail?

Po otrzymaniu przesyłki, koniecznie upewnij się, że na wydanym Ci bilecie Interrail zostały wpisane prawidłowe dane osobowe: imię, nazwisko, kraj zamieszkania oraz numeru dokumentu tożsamości na bilecie muszą być identyczne do tych które widnieją w paszporcie lub dowodzie osobistym. W przypadku stwierdzenia błędu, koniecznie – przed rozpoczęciem podróżyskontaktuj się z nami.

Jak rozpocząć korzystanie z biletu Interrail Global Pass?

Upewnij się, że na wydanym Ci bilecie zostały wpisane prawidłowe dane osobowe. W przypadku stwierdzenia błędu, koniecznie – przed rozpoczęciem podróży – napisz do Nas. Podróż na podstawie biletu Interrail możesz rozpocząć o każdej porze po godz. 0:00 pierwszego jego dnia ważności. Ostatni przejazd musi mieć miejsce przed godz. 24:00 ostatniego dnia ważności biletu.

Dowiedz się więcej:

W jakich przypadkach należy dokonywać rezerwacji?

Zarezerwowanie miejsca oraz uiszczenie dopłaty są zwykle wymagane w pociągach dużych prędkości, pociągach międzynarodowych i pociągach nocnych. Popyt na miejsca w pociągach może być bardzo duży, szczególnie w popularnych krajach turystycznych, takich jak Włochy, Francja lub Hiszpania, zwłaszcza w sezonie letnich wakacji (czerwiec, lipiec i sierpień). Ponadto w niektórych pociągach liczba miejsc przeznaczonych dla posiadaczy biletów Interrail może być ograniczona. Z tego względu wcześniejsze dokonywanie rezerwacji miejsca jest jak najbardziej wskazane. Rezerwacja biletu w większości pociągów możliwa jest z 3-miesięcznym wyprzedzeniem. W przypadku gdy miejsca przeznaczone dla posiadaczy biletów Interrail w danym pociągu zostały wyprzedane, należy zakupić bilet według innej oferty albo zdecydować się na przejazd innym pociągiem, inną trasą lub w innym terminie.

Jak dokonać rezerwacji miejsca w pociągu?

Dokonywanie rezerwacji miejsca możliwe jest w wyznaczonych punktach sprzedaży, infoliniach lub stronach internetowych przewoźników objętych ofertą Interrail.

Firma Polrail Service w Bydgoszczy sprzedaje też rezerwacje do Interrail na większość europejskich pociągów.

Koszyk